За нас
Фондация „Отворена длан“
Фондация “Отворена длан” e регистрирана през 2015г. Тя разполага с екип с опит в разработването и управлението на проекти по различни програми за развитие в България и Европа. Основната цел на Фондацията е да насърчава и съдейства за популяризиране на различните форми на образование и по специално: Подобряване на условията за равен достъп до образование, повишаване качеството на образованието за възрастни и развиването на различни форми на учене през целия живот, повишаване квалификацията на педагогическите специалисти, създаване на подходящ социално-психологически климат в образователната сфера, осигуряване достъп на малцинствени групи и подобряване условията им за реализация, насърчаване инвестициите за наука, провеждане на образователни практики, подобряване системата за кариерно израстване.
Дейностите, които осъществяваме:
Дейности
- Подкрепа за региона с цел превръщането му в икономически стабилен регион, с висок стандарт на живот;
- Подкрепа за развитие на иновации в образованието за възрастни;
- Инвестиции в развитието на човешките ресурси;
- Подкрепа за увеличаване на адаптивността на работната сила към изискванията на пазара;
- Организиране и провеждане на обучения, семинари, конференции, квалификационни и преквалификационни курсове за всички възрастови и социални групи.
- Създаване, управление и прилагане на стратегии за развитие.
- Разработване на анализи, доклади и програмни документи, осъществяване на изследователски програми, социологически проучвания, експертна и консултантска дейност.
- Създаване на партньорски отношения с университети, изследователски институти, държавна и местна администрация, прилагане на различни форми на обучение и професионална квалификация.
- Разработване, адаптиране и въвеждане на системи за развитие на човешките ресурси;
- Въвеждане на иновации, нови обучителни и образователни методи.
- Провеждане на информационни кампании, кръгли маси, демонстрационни дни, излъчване на телевизионни клипове и репортажи и др.
- Дейности, свързани с работа с етническите малцинства, маргинализирани групи от различни етноси, търсещи или получили международна закрила или уязвими групи.